default_mobilelogo

 

ofsetová tlač 

 

ofsetvová tlač

Ofsetová tlač alebo ofset je tlač z plochy (teda tlač, pri ktorej sú tlačiace a netlačiace miesta v rovnakej výškovej úrovni), pri ktorej prenos tlačovej farby iba z tlačiacich miest zabezpečujú rozdielne fyzikálno-chemické vlastnosti tlačiacich a netlačiacich miest. Tlačiace miesta prijímajú mastnú tlačovú farbu (sú olejofilné) a netlačiace miesta prijímajú vodu (sú hydrofilné). Ofset je nepriama tlač, lebo výsledný obraz sa z tlačovej formy (môže byť valcová, alebo plošná) tlačí najskôr na gumený valec a až potom na papier. Farba sa prenáša dvakrát. Použitie gumeného valca umožňuje tlač jemných detailov aj na menej kvalitný papier, valec totiž priľne aj na nie úplne hladký povrch.

Názov ofset pochádza z jedného z významov anglického výrazu set-off (neskôr aj v podobe offset), a to významu (mierne) otlačenie, obťah.

Ofset je vo svete najpoužívanejšou tlačovou technikou a má takmer univerzálne použitie. Ofsetová tlač na rozdiel od digitálnej tlače umožňuje aj tlač tzv. priamych farieb (PANTONE). Každá z týchto farieb má presné číselné označenie a presný pomer miešania odtieňov, čo je dôležité napr. pri tlači logotypov, kde je nutné dodržať vždy rovnakú farebnosť. Ofset sa rozdeľuje na klasický (vlhčený) a suchý (nevlhčený).

 

 

Ukážky našich prác - Offset

Zariadenie - používaná ofsetová tlačiareň

 

MAN Roland R 305 H Ob P3

Nulla dignissim consectetur orci quis malesuada. Nulla facilisi. Donec in aliquam tellus, in pretium elit. Morbi volutpat dui in orci porttitor, a bibendum ante faucibus. Suspendisse vel luctus justo, rhoncus sagittis felis. Vestibulum mauris felis, malesuada vel auctor a, tincidunt in metus. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Aenean sit amet leo in nisl pharetra cursus. Nulla facilisi. Nullam vitae justo placerat, ullamcorper tellus ut, convallis ligula.

Vivamus at molestie mi. Nullam id quam ac urna tincidunt sagittis et in orci. Aenean porttitor, sapien vel interdum tempus, sem purus pretium diam, et bibendum nisl eros nec magna. Curabitur convallis nisi augue, vitae cursus mi feugiat venenatis.